top of page

GRY (5 - 50min.)

WSZYSCY KTÓRZY...

Gra pomagająca uczestnikom dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Można ją przeprowadzić przed 5 minut lub dłużej. Można wprowadzić zwyczaj rozpoczynania każdego spotkania od tej gry. Czasem pytania wywołują wiele emocji.

NALEŚNIKI KONTRA GOFRY - NOWY ŚWIAT

Gra pomagająca uczestnikom wspólnie podejmować decyzje, wzajemnie się przekonywać, wywierać wpływ, przygotowywać argumentację itd. Gra może być przeprowadzona w 10min jednak im dłużej trwa tym bardziej wciąga i tym więcej emocji wywołuje.

POKAŻ SWOJEGO ZWIERZAKA

Zabawa pozwala uczestnikom wejść do domów uczestników, którzy posiadają jakieś zwierzęta domowe. Pokazywanie żywych zwierząt i opowiadanie o nich pomaga tworzyć więzi między osobami.

ZGADNIJ KTO TO?

Zabawa zachęca uczestników do lepszego poznania się i mówienia o sobie. Można ją przeprowadzić raz lub podzielić na kilka części i przeprowadzać ją cykliczne w kolejnych odsłonach.

GRY (30 - 180min.)

ZAMIESZKAJMY RAZEM

Gra pomagająca uczestnikom dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem i rozmawiać o tym, jakie cechy, umiejętności, doświadczenia nas wyróżniają a jakie są wspólne. Grę można przeprowadzić przez 20 min i wracać do nich w kolejnych odsłonach.

WYKRADNIJ PROTOTYP DRONA

Gra komunikacyjna, która pomaga zrozumieć, jak ogromną rolę w pracy zespołu pełni właściwa komunikacja i współpraca. Zabawa w kontekście międzynarodowego szpiegostwa.

NARYSUJ CO WIDZĘ

Kolejna gra komunikacyjna uświadamiająca uczestnikom, jak nieskuteczna jest komunikacja między ludźmi. Gra pokazuje, jak ważną rolę w komunikacji stanowi parafraza, uważane słuchanie i sprawdzanie.

ZABAWA W CHEMIĘ

Uczestnicy dostają odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny do przeprowadzenia doświadczenia chemicznego, z tym, że jedni mają zestaw a inni instrukcję. Wygrywa ten zespół, który szybciej wykona eksperyment, nagra go i pokaże pozostałym.

bottom of page